כך צבעי החדר ישפיעו על ילדיכם – שילוב צבעים נכון

ילדים כמו ילדים, הם שובבים ופעילים ולעיתים כל האנרגיה הזו באה יחד איתם הביתה. מן הסתם, כאשר הם נכנסים הביתה אין שום כפתור אוטמטי שמרגיע אותם ולכן, חוץ מחינוך טוב, הדרך הבאה להרגיע אותם היא בחלל הפרטי שלהם- בחדר, ובאמצעות הצבעים שישולבו בו.

לפני הכל – כדאי להכיר את ההשפעה הפסיכולוגית שיש לצבעים

לפני שנעסוק בשילוב צבעים מומלץ לחדרי ילדים, ראוי קודם לעמוד על ההשפעה הפסיכולוגית שיש לצבעים על האדם.  בגדול, ומבלי להכנס לעודף פרטים הגוונים מתחלקים בין צבעים ניטרליים, צבעים חמים וצבעים קרים. גוונים שהם חמים והם צבעי יסוד כמו אדום, כתום ושלל צבעים בוהקים ובולטים נוספים, לרוב מעוררים באדם חיות, פעילות ונחשבים למעוררים. צבעים ניטרליים הם לרוב גוונים המבוססים על ערבובים של לבן. או אפור.

ההשפעה של צבעים ניטרליים

שילוב צבעים לחדר
שילוב צבעים לחדר

מהי ייחודיות הצבעים הניטרליים? אלו הם לרוב יותר צבעי רקע שלרוב לא מעודדים תחושה מסויימת אצל האנשים ולרוב די עיוורים אליהם. לעומת שני אלו, צבעים קרים מבוססים יותר על צבעי תכלת, לבן, ירוק ואפור וכולי בגוונים הכי בהירים שלהם. חלק מהעוסקים בתחום טוענים כי הצבעים הללו נקראים "קרים" כי הם מזכירים אלמנטים קרירים בטבע. הצבעים הנחשבים לקרירים הם בעלי אפקט מרגיע על הצופה בהם וכזה המעודד שקט ומנוחה ולכן הם מומלצים לשימוש בחדרי שינה.

שילובי צבעים נכונים ולא נכונים לחדרי ילדים

אז איזה שילובים לא נכון לשים בחדר הילדים? שילובים כמו אדום וצהוב בוהק, צבעים זרחניים, גוונים "צעקניים" שמושכים מאוד את העין וקשה להתעלם מהם- כל אלו גוונים שיעוררו אצל הילדים שלכם עודף פעלתנות ויתנו להם תחושה בחדר שתעודד להשתולל ולהיות פעילים במקום להרגע, לשחק עם עצמם וכמובן לישון. לכן, השילוב המומלץ הוא גוון אחד נייטרלי במרבית החדר, ועל קיר אחד שיצייג אזור המשחקים, לעשות שימוש בגוון שהוא חזק יותר ובולט יותר.

מצבים בהם החדר קטן ממדים

אם החדר הוא קטן ואין בו יותר מדי מקום להקצות גם לשינה וגם לפינת משחק, עדיף כמובן שיוקדש לנושא השינה בלבד וככזה לשלב בו גוונים קרים כמו תכלת בהיר, ירוק בהיר, סגול ורדרד ועוד. גוונים אלו יצרו תחושה רגועה, נקייה ושקטה בחדר שתסייע לקטנטנים שלכם להכנס ל"מוד" הנכון בחדר.

איך בכל זאת נשמור על עיצוב מתאים לגיל?

אחרי שקראתם את זה, וודאי עלתה בליבכם השאלה , איך בשימוש בצבעים כמו שהצענו חדר הילדים לא יהפוך למעשה לחדר שינה של מבוגרים ויאבד מקסמו? ובכן, השימוש בצבעים לא בהכרח מתנגש עם השימוש במדבקות קיר, תמונות או ציורים. שלבו בצבעים הרכים והרגועים מדבקות קיר בנושאים שאהובים על הילדים, במספר נקודות ספורות בחדר או לאורך המשקופים (אם מדובר במדבקות קטנות מאוד) ותחזירו לחדר את המראה הילדותי שנאבד עם הצבעים הרגועים יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content