פציעות ספורט אצל ילדים

ילדים רבים מתחילים לעסוק בפעילות ספורטיבית כבר בגיל צעיר, חלקם עוסקים בתחום ספורט באופן שאפתני ואינטנסיבי. אינטנסיביות מוגזמת בפעילות ספורטיבית יכולה להוביל לפציעות ספורט בקרב ילדים, פציעות אלו נגרמות לרוב מעומס יתר על הגוף. חשוב לעודד ילדים לעסוק בפעילות ספורטיבית ועל כך אין ויכוח, אך חשוב לעשות זאת תחת כללי אימון נכונים אשר מתאימים למבנה הילד. למרות השכיחות הרבה שיש לפציעות אלו, פציעות ספורט אינן גזרה משמים, התנהגות נכונה עשויה למנוע את כל סוגי הפציעות. חשוב מאד לשמור על גוף הילד על מנת שיוכל לגדול ולהמשיך לעסוק בספורט.

ילדים רבים סובלים מפציעות ספורט

  • מחקר הגדיר את בעיית פציעות הספורט בקרב ילדים – במחקר שנערך לאחרונה בבוסטון נמצא כי פציעות ספורט בקרב ילדים הופכות לשכיחות ביותר. פציעות ספורט חדשות אשר נמצאו אצל ילדים הינן שברי מאמץ או דלקות גידים, פציעות אלו לא היו קיימות באופן משמעותי עד לפני שנים ספורות. המחקר מצביע על פעילות יתר בקרב הילדים וחוסר מקצועיות בקרב המאמנים. המלצת החוקרים הינה מתן תשומת לב רבה יותר בידי המאמנים לילדים המתאמנים בקבוצותיהם, תוך דגש על התאמת תוכנית אימונים למצבו של הילד. כל מאמן צריך לעבור הכשרה מקיפה של פיזיולוגיה ופסיכולוגיית ספורט על מנת להיות מוכן לעבודה עם ילדים.

 

  • איך נמנע פציעות ספורט? – קיימות מספר דרכים למניעת פציעות ספורט אצל ילדים: תחילת פעילות גופנית רק לאחר חימום הגוף; גיוון הפעילות הספורטיבית; לא משקולות, משקולות לא מתאימות לילדים; הקפדה על כושר גופני; לא להתעלם מכאבים בגוף הילד; שימוש באמצעי הגנה מתאימים; התאמת קבוצה לילד, ילדים בגילו ורמתו. אם תקפידו על כללים אלו תוכלו לשמור על בריאות ילדיכם.

מה עושים במקרה של פציעה?

ילדים רבים סובלים מפציעות ספורט, בטיפול לא נכון פציעות אלו עלולות להפוך לכרוניות וללוות את הפצוע שנים רבות. במידה וילדיכם סובל מכאבי גב מומלץ לשלוח אותו לקבלת טיפול בכאבי גב מגורם מומחה. כאבי גב עלולים במקרה הקיצוני להעיד על פציעה קריטים ולכן טיפול בכאבי גב הוא הכרחי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content